You are here:

Ďakovné listy

Veľké poďakovanie celému pracovnému kolektívu zdravotného zariadenia „ZELENÝ SEN“ v Banskej Bystrici, cesta k nemocnici 1, za ich pracovné úsilie so zreteľom, aj okrem iných liečebných povinností, konkrétne zameraných na fyzioterapeutickú činnosť na pohybové ústrojenstvo, ktorá je vykonávaná v niekoľkých fázach v prostredí interiéru, ako aj exteriéru menovaného zariadenia, vzhľadom na poveternostné a klimatické podmienky, čo hlavne pozdvihnúť za pozitívum exteriérové átrium.

Toto vonkajšie prostredie zariadenia vytvára aj iný terapeuticko – liečebný, a to je tiež pocit slobody vonkajšieho prostredia, ktorý je bránou medzi izoláciou pacienta v interiéri a oduševnením v exteriéri, ktorým e átrium, pripomínajúc prírodnú zeleň, s vybavením technicko – zdravotníckeho zariadenia potrebného k činnosti a výkonu, ako odborného personálu, tak aj prítomného pacienta.

Ďalej toto prostredie prospieva kvalitatívne aj pozitívne v rekonvalescencii pacienta, pre ktorého je potešenie byť prítomný vo vonkajšom prostredí spoločnosti ďalších pacientov a personálu fyzioterapeutov, čo možno vnímať aj ako spoločenské stretnutie, ktoré pacienta oslobodzuje od pocitu byť v izolácii pod dohľadom aj rôznych obmedzení vyplývajúcich z daného zdravotného stavu pacienta.

Zúčastnená obec pacientov a personálu okrem predpísanej činnosti v priestoroch átria je touto cestou viac komunikatívna a uvoľnená v náladách, potláčajúcich u niektorých aj depresiu v nádeji úspešnej rekonvalescencie a skorého zaradenia sa do bežného života v rodinnom, pracovnom aj spoločenskom prostredí.

Ďakujem veľmi pekne celému tímu Zeleného sna a vrelo odporúčam všetkým naokolo…

P. Rajniak

Zelený sen….

Prvýkrát som o ňom počula pred tromi rokmi, keď som absolvovala výmenu pravého kolenného kĺbu a následne som absolvovala pobyt v tomto zariadení.

Sen všetkých pacientov – maximálna odborná starostlivosť, ľudský, ba až rodinný prístup, a čo je dôležité, pretože tu ležia poväčšine starší pacienti, priam božská trpezlivosť celého personálu, za čo im ďakujeme.

Po troch rokoch som sa tam vrátila opäť s druhým kolenom. Vedela som, do čoho idem a tešila som sa. Rehabilitácie pod odborným vedením fyzioterapeutov nielen na posteli, či v telocvični, ale keď to počasie dovolí vonku  – v átriu, dobre čítate, v átriu. Slniečko svieti, vy vnímate prichádzajúcu jar, či leto, dýchate čerstvý vzduch. V mysli sa prenesiete do Vašej záhrady. Všetci sa vždy tešíme na tento skupinový telocvik akoby v prírode.

App: Do Zeleného sna si nemusíte pribaliť ani kávu a čaj. Pracovníci zariadenia Vám ju 2x denne ponúknu zdarma – aj takýto je „ ZLATÝ ZELENÝ SEN“  v Banskej Bystrici.

Ďakujeme.

 

25.5.2024

Viera Leštáková

Spoločne to dáme.“

Úvodom by som sa chcel poďakovať celému tímu zamestnancov zariadenia Zelený sen za príkladnú starostlivosť, trpezlivosť a profesionalitu, ktorou ma počas pobytu zahŕňali.  Mňa, ako športovca, najviac zaujalo spoločné cvičenie v „Átriu“. Takéto cvičenie má veľa pozitív. Po mojich bývalých úrazoch som mal možnosť vyskúšať viac zdravotníckych zariadení, no nikde to nebolo také, ako tu v átriu.

Sme tu takmer všetci po výmene  kĺbov a tie prvé dni po operácii sú fakt dosť náročné ako fyzicky, tak aj mentálne. Pri spoločnom cvičení sa stretávajú ľudia, čo už končia, ktorí sú niekde uprostred a tiež tí, ktorí práve prišli. Tu je sila a význam átria. Pacient, ktorý vidí ostatných, ako sa snažia a ako sú na tom – chce sa im vyrovnať a pracuje na sebe, aj keď mu to nechutí, tiež ho posúva a odreaguje nejaká vtipná poznámka, ktorých popri cvičeniu nechýba a bolesť ide do zabudnutia. Tiež fyzioterapeutky, ktoré sú všetko mladé a veľmi milé baby prispievajú k dobrej nálade. Radi pomáhajú všetkým pacientom, ktorí to potrebujú a už len svojou prítomnosťou posúvajú latku vyššie.

Aby som len nechválil,  tak mám aj jednu požiadavku alebo návrh. Átrium by bolo dobré dovybaviť novými pohodlnými vyvýšenými sedačkami a aj niektorými modernými cvičebnými pomôckami. Môj pobyt v tomto bol len 11 dní, no veľa mi dal a pomohol. Som tu takmer sebestačný. Vďaka lekárom, šikovným a milým sestričkám to ubehlo ako voda.

Ďakujem a odporúčam toto zariadenie každému, kto je po výmene kĺbov pohybového ústrojenstva.

S pozdravom

Samuel